ul. Gwardii Ludowej 14/22
06-400 Ciechanów

Tel. 608 624 675
mail:danielchroscicki@interia.eu

CYKLINOWANIE, RENOWACJA

Przygotowaliśmy dla Państwa kompleksową usługę cyklinowania podłóg drewnianych, jak i ich renowacji by jak najdłużej zachowały swój blask.

Cyklinowanie podłóg, inaczej szlifowanie, jest to trzy etapowy zabieg, na który składa się: cyklinowanie zgrubne, wygładzające oraz wykańczające, mające na celu przywrócić Państwa podłodze dawny blask.

Pierwszym krokiem jest cyklinowanie zgrubne, czyli zdarcie wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna. Wykonuje się to papierem ściernym o grubej gradacji.

Następnie przechodzimy do cyklinowania wygładzającego, celem osiągnięcia wymaganej gładkości podłogi. Ostatnim zabiegiem w procesie szlifowania jest etap polerowania. Wykonuje się je maszyną wolnoobrotową, która szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220.

Szpachlowanie podłogi wykonuje się zazwyczaj między kolejnymi etapami szlifowania. Proces ten, ma na celu wypełnić szczeliny między kolejnymi klepkami lub powstałe ubytki. Szpachlowanie wykonuje się głównie mieszaniną na bazie żywic i pyłu drzewnego z wyszlifowanej podłogi.

Lakierowanie parkietu można wykonać na kilka sposobów. Można użyć do tego wałka, pędzla, szpachli lub pistoletu natryskowego pod ciśnieniem. Czynność tę powtarza się 2 lub 3 razy w odstępach kilkunastu godzin. Im grubsza warstwa lakieru, tym lepiej, gdyż parkiet będzie bardziej odporny na ścieranie lub uszkodzenie.

Olejowanie podłóg drewnianych można wykonywać na dwa sposoby, w naszej firmie stosujemy tylko metodę na zimno, którą wykonuje się ręcznie. Poszczególne warstwy oleju nakłada się szpachlą, pędzlem, wałkiem lub gąbką i pomiędzy kolejnymi warstwami poleruje się je, by usunąć włoski powstałe w wyniku zabiegu. Nasza firma stosuje także oleje, które dodatkowo mogą nadać podłodze kolor wybrany przez klienta. Olejowana posadzka gotowa jest do użycia po 10 - 14 dniach.

Zapraszamy do kontaktu aby umówić się na wizytę w Państwa domu oraz wycenę usługi zupełnie GRATIS.